Dziękuję za wysłanie zapytania

Błąd! Wypełnij jeszcze raz...

O nowym sezonie ślubnym i zawartości cukru w cukrze

Sezon ślubny już dawno rozpoczęty… Najwyższa pora, aby pochwalić się na blogu nowościami w ofercie, których od tego roku znacząco przybyło oraz zrealizowanymi materiałami. Część nowości zostanie wkrótce zaprezentowana, podobnie skróty niektórych zleceń, ale sporo zmian wprowadziłem również w tym obszarze. A powody takiego postępowania już wyjaśniam.

Kilka moich Par Młodych było zdziwionych, że na blogu fotografa ślubnego jest tak mało …fotografii ślubnych. Czyli jak w filmie sprzed lat: dlaczego tak mało cukru w cukrze?

Faktycznie, niektóre z zapowiedzianych materiałów nie doczekały się publikacji, a plany dotyczące nowych zostały zmienione. Trend oszczędnego publikowania fotografii ślubnych, szczególnie plenerowych, oraz informacji związanych z nowościami w ofercie będzie jednak kontynuowany. Wszelkie nowinki i zrealizowane materiały będą do obejrzenia na spotkaniach. A wszystko dzięki …konkurencji.

Chętnie rozdzielane dotacje na założenie działalności gospodarczej i dostępność różnych „urządzeń rejestrujących obrazy” spowodowały wysyp fotografów na rynku. Łatwość z jaką przychodzi „zostanie fotografem” rozzuchwala i zachęca do dalszego i bezkrytycznego czerpania z doświadczeń innych. A kopiować można wiele: pomysły na zdjęcia, miejsca plenerowe, albumy, odbitki i inne szczegóły oferty oraz warsztatu. Wszystko podane na tacy, na wyciągnięcie ręki, za darmo. Tymczasem wybranie właściwego laboratorium gdzie można wykonać przyzwoite odbitki, producenta albumów czy innych akcesoriów trzeba poprzedzić poświęceniem czasu i pieniędzy, a to z kolei wpływa na kształt i cenę oferty.

W ramach drogi na skróty niektórzy posuwają się nawet do oszustw i podstępów. Jak pewna lokalna „wschodząca gwiazda fotografii ślubnej”, która kilka tygodni temu przysłała mi zapytanie o termin i ofertę. Był jednak widocznie tak zaaferowany całą sytuacją, że podpisując zapytanie wymyślonym imieniem i nazwiskiem rzekomej Panny Młodej wysłał e-mail …ze swojej firmowej skrzynki.

Z powyższych powodów w najbliższym czasie na blogu będą pojawiały się wyłącznie krótkie zapowiedzi, a nowości i szczegóły oferty będą przeważnie prezentowane na spotkaniach. Dlatego wszystkie zainteresowane Pary Młode zapraszam do kontaktów i umawiania się na niezobowiązujące spotkania. Tylko w ich trakcie będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą. A nowości na najbliższe sezony bardzo dużo. Warto zapoznać się z nimi osobiście i porównać, bo jak wiadomo „diabeł tkwi w szczegółach”.

Warto zobaczyć także:

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*